Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 4333174



*

nr 433 3174


Matservisdelar

51 del, Koka


Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 oktober 2006
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/10 21:58:11 1      1.500 kr
16/10 12:59:44 2      ledande budet*


  • Läs mer...
Koka Blå
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: koka matservisdelar mattallrik tallrik
  • 6263 Djupa tallrikar
    Ett par, 1700-tal. Diameter: 23 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:06
  • 6167 Kaffe / tekopp..
    17 delar, Porcelaine de Paris, Limoges
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:00
  • 6340 Kaffegods
    12 delar, Royal Tuscan, England, dekor av ranka, 1..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:52
  • 6014 Kaffekoppar
    + assietter, 12 delar, Royal Copenhagen, Assietter..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:53
  • 5060 Kaffekoppar
    5 delar, Grodblad, Upsala-Ekeby
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:51
  • 6061 Kaffekoppar
    6 st, "Krokus", Esteri Tomula & Peter Winquist, Ar..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:37




Ladda ner broschyr